Yeni sönümlemeli CoroBore 825 güvenliği ve verimliliği artırıyor

Sandvik Coromant, yeni nesil CoroBore® 825 sönümlemeli hassas delik işleme takımını piyasaya sürüyor.

A+ A-

Sandvik Coromant

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, yeni nesil CoroBore® 825 sönümlemeli hassas delik işleme takımını piyasaya sürüyor. Sistem, ürün yelpazesindeki her adaptör boyutuna uyacak ve kullanıcıya maksimum performans sağlayacak şekilde özel olarak boyutlandırılmış sönümleyicilere sahip Sessiz Takımlar™ teknolojisini kullanıyor. Bu çözüm, titreşim sorunlarına sıkça rastlanan yerlerde (örneğin; uzun kullanma mesafeleri ile işleme yaparken olduğu gibi) uygulama güvenliğini artırır ve kesme değerleri de önemli oranda artırılabildiğinden yüksek verimlilik sağlar.
Son nesil takımlardaki temel farklılıklar arasında, delik işleme kafası malzemesinin çelikten alüminyuma kadar değişimi yer almaktadır. Bunun yanında, kafa boyutunun kısaltılması ile sönümleyici kesme kenarına yaklaşır, bu da işlem stabilitesi için faydalıdır.

Nilsson: "İç kanallar kullanılıyor"
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sandvik Coromant Global Ürün Müdürü Jenny Nilsson, “Kesme sıvısının doğrudan kesme kenarına iletilmesi için iç kanallar kullanılır; bu da gelişmiş yüzey kalitesine, daha yüksek penetrasyon hızlarına ve daha yüksek uygulama güvenliğine katkı sağlayan diğer bir faktördür” diye konuştu.Yeni nesil takımların, takımı dik konik, HSK veya Coromant Capto® iş miline köprülemek için takım tezgahı tarafında standart uyarlanabilir bir parça ile optimum performans ve stabilite sağlayacağını aktaran Nilsson, daha fazla uzatmanın, stabilite ve performansı azaltacağını dile getirdi.

92-95° giriş açılarına sahip
Yeni takımlar için CoroTurn® kesici uç taşıyıcıları 92-95° giriş açılarına sahiptir. Bu tasarım; düşük takım montajı sapması nedeniyle stabiliteyi artırır, kesme kenarının daha büyük bir parçasının kavranmadan kör bir deliğin tabanına yaklaşmasını mümkün kılar.
CoroBore 825; 19 ile 167 mm (0,748 ile 6,575 inç) arası çapları kapsayan tüm hassas delik işleme uygulamaları için idealdir. Geriye delik işleme uygulamaları için ise yeni kartuş çeşitleri kullanılabilir. Geriye delik işleme uygulaması boyunca kesme kenarına konvansiyonel delik işleme ile aynı içten kesme sıvısı akışı sağlanır.
Kolaylık sağlamak için adaptör ve kesici uç taşıyıcı içeren komple takım, tek bir ürün kodunun kullanıldığı bir kit olarak teslim edilir.