Yeni Hwacheon Cutex-180 torna tezgahı

Cutex-180 torna tezgahında, iş parçalarının sıkma süresi yüzde 70’in üzerinde azaltıldı. İş parçasının ön ve arka yüzlerinin işlenmesinin kolaylaştırılması için, opsiyonel olarak sunulan karşı iş mili tezgaha eklenebilir.

A+ A-

Tandem Takım Tezgahları

Güney Kore menşeili, güçlü ve uzun ömürlü takım tezgahı üreticisi Hwacheon firması, optimum verimliliğe sahip kompakt torna makinası Cutex-180 torna tezgahını tanıttı. 6 veya 8 inç aynalı yeni tezgahda punta programlanabilirken, iş parçalarının sıkma süresi de yüzde 70’in üzerinde azaltılmıştır. İş parçasının ön ve arka yüzlerinin işlenmesinin kolaylaştırılması için, opsiyonel olarak sunulan karşı iş mili tezgaha eklenebilir. 12 pozisyonlu indekslenebilir 24 istasyon, yeniden hazırlık yapılmadan karmaşık iş parçalarının takım değiştirmek için durmadan işlem yapmasına imkân veriyor. Sınıfında en uzun hareket alanına sahip Y eksen modeli, işleme performansı ve verimliliği açısından fayda sağlıyor (+-55 mm). Fabrika dökümhanesinde yapılan oldukça sağlam makina yatağı, tüm eksenlerde 35mm genişlik sağlayan dinamik yapı ve farklı boyutlardaki rulmanlar, yüksek üretimle bağlantılı olarak ekonomik ve yüksek kaliteli sonuçlar sağlıyor.

Kısa ve uzun makina gövde seçimiyle mevcut
Tezgahlar, kısa ve uzun makina gövde seçimiyle mevcut. Kısa gövdeli tezgah, sol tarafa yerleştirilen talaş konveyörü dâhil sadece 3525x1700 mm’lik bir alan kaplıyor. 300 mm veya 350 mm’lik çapa sahip ve maksimum tornalama uzunluğu 452 mm ve 528 mm arasında olan iş parçalarını tornalayabilen farklı modeller bulunuyor. Ayrıca, önceki modellere göre çubuk kapasitesi de artırıldı. Böylece, çapı Φ 51 mm ve ya Φ 65 mm’e kadar olan çubuk materyalleri ek bir yükleyiciyle rahatlıkla yerleştirilebiliyor.Kullanıcı dostu özelliği geliştirildi
Hwacheon, yeni Cutex-180 ile tezgahın kullanıcı dostu özelliğini geliştirdi: 90 dereceye kadar dönebilen ekran daha net bir yerleşime sahip. Çalışma alanına kapı kolayca açılıyor. Yenilenen kapı tasarımıyla birlikte, kapının daha zor açılmasına sebep olan talaşın kapının altında birikmesi engelleniyor. Firma, Bochum’da yer alan Avrupa merkezi sayesinde hızlı bir şekilde hizmet verilebiliyor ve orijinal yedek parça tedariği sağlayabiliyor.
Hwacheon Cutex-180 tezgahı hakkında daha fazla bilgi almak için Tandem Takım Tezgahları firmasıyla irtibata geçilebilir.

Son derece ekonomik CNC torna tezgahı:
- Sıkma süresi yüzde 70’in üzerinde azaltıldı
- Opsiyonel olarak sunulan karşı iş mili ile mevcut
- 24 istasyonlu taret
- Sınıfında en uzun hareket alanına sahip Y eksen modeli
- Kısa ve uzun makina gövde seçimiyle mevcut
- Artırılmış çubuk kapasitesi
- Sade bir tasarıma sahip, kullanıcı dostu hareketli ekran ve çalışma alanına kolay açılan kapı