Wilo, ‘En Yenilikçi Şirket Ödülü’ne lâyık görüldü

Sektörde kilometre taşı olarak nitelendirilen pek çok ‘ilk’i gerçekleştiren Wilo, Almanya’da düzenlenen ‘Top 100 İnovasyon Ödülleri Yarışması’nda, ‘Yenilikçi Süreçler/Organizasyon’ kategorisinde ödüle lâyık görüldü.

A+ A-

Wilo, teknoloji ve inovasyona yaptığı yatırımlarla pompa sektörünü geleceğe taşımaya devam ediyor. Şimdiye kadar sektörde kilometre taşı olarak nitelendirilen pek çok ‘ilk’i gerçekleştiren şirketin yenilikçi yaklaşımı ödüle lâyık görüldü. Wilo, Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 26 kez gerçekleştirilen ‘Top 100 İnovasyon Ödülleri Yarışması’nda en iyiler arasında gösterildi. Kuruluş, ‘Yenilikçi Süreçler/Organizasyon’ kategorisinde ödüllendirilirildi.

Hermes: “İnovasyon lideriyiz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Wilo Grubu CEO'su Oliver Hermes, şunları söyledi: “Wilo, kuruluşundan bu yana kendisini pompa endüstrisinde bir inovasyon lideri olarak belirledi. Yeni teknolojiler ve yenilikçi çözümler şirket tarihimizin önemli bir parçasıdır. Aldığımız bu ödül, çalışanlarımızın performansını çok özel bir şekilde onurlandırdı.”
Wilo’nun, 1872'den bu yana dünyanın dört bir yanındaki insanlara yenilikçi pompalar ve ileri teknoloji sistem çözümleri sunduğunu ifade eden Oliver Hermes, “Dijital dönüşümün sunduğu fırsatlardan yararlanarak, bir üreticiden çok bir çözüm sağlayıcısına dönüştük. Wilo ürünlerini dijital özelliklerle daha ‘akıllı’ hale getiriyor ya da fosil yakıtlardan bağımsız olarak çalışabilmeleri için güneş enerjisi modülleriyle donatıyoruz. Kendimizi pompa endüstrisinde dijital bir öncü olarak görüyoruz” diye konuştu.

Weber: “Sayısız gelişme sağladık”
Şirketlerinde çalışan herkesin yeni fikirlerle Wilo’nun gelişimine katkıda bulunduğunu dile getiren Wilo Teknoloji Baş Sorumlusu Georg Weber, "Aktif, çalışan odaklı stratejimiz ile sayısız gelişme sağladık. Yaratıcı yaklaşımımız ürün portföyüyle sınırlı değil; iş süreçlerindeki iyileştirmeler, sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk gibi konularda da önemli adımlar atıyoruz. Bu çerçevede, ‘Top 100 İnovasyon Ödülü’nü, dünya çapındaki 7 bin 800 Wilo çalışanı adına alıyoruz.”