Tüm makinalarla kolay iletişim...

B&R tarafından sunulan ilk bulut uygulama, ABB’nin dijital çözümler için birleşik çapraz endüstriyel teklifler sunan ABB Ability sistemine dayanıyor.

A+ A-

B&R

Asset Performance Monitor ile B&R ilk bulut uygulamasını sunuyor. Uygulama, ABB’nin dijital çözümler için birleşik çapraz endüstriyel teklifler sunan ABB Ability sistemine dayanıyor. Bu uygulama ile makina üreticileri, sahadaki tüm makinaları için güvenilir bir genel görünüm elde ederler. Optimizasyon ihtiyacı kolayca tespit edilir, müşterilere verilen servis hizmeti geliştirilir ve yeni satış potansiyelleri açılır.
Uygulama; üretim hızı, enerji tüketimi veya sıcaklık gibi verileri 24 saat boyunca toplar. Kullanıcı, hangi bilgilere ihtiyacı olduğunu kendisi belirleyebilir ve uygulama toplam ekipman etkinliği gibi temel performans göstergelerini (KPI) otomatik olarak hesaplayabilir. Asset Performance Monitor verileri hazırlar ve açık bir şekilde sunar. Bu bilgiler doğrultusunda makina üreticisi, makinalarını sürekli olarak optimize edebilir ve müşterilerine daha iyi bir servis hizmeti sunabilir.
Verileri toplamak için bir makina veya üretim hattı bir Edge cihazı ile bağlanır. PC ve OPC UA aracılığıyla makina kontrolöründen verileri alır ve bunları MQTT Protokolü kullanarak buluta aktarır. Edge cihazı, otomatik olarak ABB Ability bulutuna bağlanır ve gerekli yazılımı yükler. Makina üreticisi, bulut uygulamasına erişim sağlar ve bunun için yalnızca bir kullanıcı adı ve şifre girmesi yeterlidir. Asset Performance Monitor’un sağladığı tüm özelliklere de böylece erişebilir.

ABB Ability üzerinde çalışıyor
B&R’ın bulut uygulaması ABB Ability üzerinde çalışır. Kaydedilmiş verilerin emniyeti ve entegrasyonu, en yeni emniyet standartları ve transfer protokolleri kullanılarak garanti edilir. Microsoft Azure alt yapısı, tüm ABB Ability servislerinin dünya çapında güvenilir bir şekilde kullanılabilir olmasını sağlar. ABB Ability, bulut uygulamalarının gelecekte yapay zeka ve machine learning ile uygulanması için tüm ön koşulları sağlar.
Bulut uygulaması Asset Performance Monitor, makina verilerini 24 saat boyunca toplar, hazırlar ve açık bir şekilde sunar.