Titan XQ puls için favori tuşları içeren yeni kumanda

LP-XQ ile tekrarlanan ayarlar kaydedilebilir. Kaynakçı, kaynak görevi için en iyi ayarları bulduysa, bu özel ayarı toplam beş adet favori tuşundan birine kaydedebilir.

A+ A-

EWM

Yeni hızlı seçim özelliği ile donatılmış olan LP-XQ kumandası ayarlama işlemlerini ve çalışmayı optimize eder: MIG/MAG standart, forceArc, wiredArc, rootArc ve coldArc MIG/MAG işlemleri arasındaki geçiş, işlem geçiş tuşları ile kolay ve hızlı bir şekilde mümkün. Buna ilave olarak; standart işler, pals ve Positionweld arasında da hızlı geçiş sağlanabilir. Bu kapsamda, optimum özellikler, her zaman otomatik olarak kaynak sarf malzemelerinin materyali, bunların çapları ve kullanılan gaz gibi önceden belirlenen temel ayarlara uyarlanır.
LP-XQ ile tekrarlanan ayarlar kaydedilebilir. Kaynakçı, kaynak görevi için en iyi ayarları bulduysa, bu özel ayarı toplam beş adet favori tuşundan birine kaydedebilir. Böylece, tekrarlayan kaynak işlerinde bunları hızlıca yükleyebilir.

Kâlifiye kaynak işlemlerini güvence altına almak
Favori listesi bunun yanı sıra kâlifiye kaynak işlemlerinin güvence altına alınması için de kullanılabilir: Kaynak denetçisi, kâlifiye bir kaynak işlemi için parametreleri favori tuşlarından birine tanımlayabilir. Tuşun kilitlenmesi durumunda, kaynakçı sadece önceden ayarlanmış olan kaynak parametrelerini yükleyebilir; sapmanın oluşması önlenir. Kaynakçı, etkinleştirilmiş düzeltme modunda önceden ayarlanmış favorilerin parametrelerini ayarlanmış tolerans genişliğine uyarlayabilir. Yeni LP-XQ kumandasının diğer bir avantajı da, ark dinamiğinin görselleştirilmiş sunumudur. Buna göre, operatörün ark gücünde değişiklik yapıp yapmadığı LED ışıkları ile net bir şekilde gösterilir.

Gelecekteki kaynak görevleri için ilave bir yapı taşı
EWM, yeni kumanda ile Welding 4.0 alanındaki ürün portföyünü tamamlıyor. MIG/MAG çoklu işlem kaynak makinası Titan XQ puls’da EWM’nin tüm yenilikçi kaynak süreçleri yer alıyor ve bunlar kumanda üzerinden seçilebilir. EWM, böylece ister ince veya kalın saclarda, isterse dolgu, kapatma veya kök pasolarda veya zorunlu pozisyonlarda olsun, Welding 4.0 kaynak yönetim sistemi ewm Xnet 2.0 ile bağlantılı olarak, farklı kaynak görevlerini mükemmel şekilde gerçekleştirebilmek için en iyi çalışma ortamını sunuyor.