Secomea ile kestirimci, önleyici ve doğrulayıcı bakım çözümleri bir arada

Secomea; tek bir cihaz ve tek sistem ile fabrikaları, makinaları ve binaları izleyebilmeyi mümkün kılarak Fabrika Yönetim Sistemi’ne dönüşüyor.

A+ A-

Uzaktan erişim konusunda sunduğu hizmetlerle büyük makina üreticileri ve sistem integratörleri tarafından tercih edilen Secomea; tek bir cihaz ve tek sistem ile fabrikaları, makinaları, binaları izleyebilmeyi mümkün kılarak Fabrika Yönetim Sistemi’ne dönüşüyor.
Secomea ile kestirimci, önleyici ve doğrulayıcı bakım çözümleri bir arada sağlanıyor. Tek bir cihaz ve tek sistem ile; fabrikaları, makinaları, binaları izlemek, kontrol etmek, verileri Secomea Cloud’a toplayıp, bu verileri istenilen her cihazdan izleyebilmek ve müşterilerle paylaşabilmek mümkün.
Her segment için hem ortak, hem de ayrı ayrı çözüm önerileri sunan Secomea, makina üreticileri için standart uzaktan erişim hizmetlerinin dışında, sistemi son kullanıcılar ile de paylaşabilir hale getiriyor. Yani makina üreticileri kullandığı Secomea’yı müşterisi ile paylaşabiliyor. Son kullanıcılar, makina üreticisinin sistemini kullanarak makinaya uzaktan erişim yapabiliyor. Örneğin; makinaya takılan bir kamerayı müşterileri de cep telefonundan izleyebiliyor. Tabi ki sistemdeki diğer cihazları görmeden.

Fabrikalara özel bir alt yapı sağlanabiliyor
Fabrikalar için konu biraz daha detaylı; Scada’lara veri toplama çözümü ile, sahadaki IP’leri değiştirmeden istenilen cihazlar arasında VPN ağları kurarak veri toplaması yapılabiliyor. Ayrıca, Secomea Server’ları fabrikalara kurularak, fabrikalara özel bir alt yapı sağlanabiliyor. Varsa diğer fabrikaları sisteme entegre edip, tüm cihazları tek noktada toplayarak, bakım faaliyetlerini bir noktadan gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, dışarıdan sisteme girecek kullanıcıları yönetip, yönetilebilir switch özelliğine sahip ürünleri ile de farklı network’leri entegre edebiliyor.BACnet tünel ile bina otomasyon sistemlerinde de kullanıcılarına birçok avantaj sağlayan Secomea; Sigfox, NB-IoT, LoRa gibi teknolojilerle kolaylıkla entegre olmasını sağlıyor. Entegratörler için de, uzaktan erişimde uygun maliyetli ve ölçeklenebilir, servis ve gözetim çözümleri sunuyor.

Yüksek güvenlik sağlıyor
Tüm dünyada, büyük makina üreticileri ve sistem integratörleri tarafından tercih edilen Secomea, ‘AES data encryption’ teknolojisi ile uçtan uca şifreli bir sistem üzerinde yüksek güvenlik sağlıyor.
Türkiye temsilciliği Hidro-Tek tarafından yürütülen Secomea’nın ürünleriyle; makina üreticileri, entegratörler ve fabrikalar tek bir ürün ile fazla maliyetlerden kurtuluyor. Firmalar, data ve cihaz sınırı olmadan uzaktan erişim ihtiyaçları için aradıkları tüm çözümleri bulabiliyorlar.
Secomea Cloud artık tüm datalarınızı buluta taşıyor. Cihazlarınızda Modbus TCP, OPCUA protokolleri var ise, Secomea ile artık uzaktan erişim ile birlikte eş zamanlı olarak, Secomea Cloud’a veri toplaması yapabilir, hazır Dashboard’lar ile grafiklerinizi oluşturabilirsiniz.