PS+ kapasitif dokunmatik ekranlı basınç sensörleri

Sezgisel kullanımla güvenilir ölçüm sağlayan modüler bir akışkan sensör serisinin ilk ürünleri olan yeni basınç sensörleri, iF Design Award’ı henüz piyasaya girmeden kazandı.

A+ A-

Turck

Hannover Messe’de Turck, PS+ serisinin yeni basınç sensörlerinin satışını başlatacak. Sezgisel kullanımla güvenilir ölçüm sağlayan modüler bir akışkan sensör serisinin ilk ürünleri olan yeni basınç sensörleri, iF Design Award’ı henüz piyasaya girmeden kazandı.
Kolayca devreye alınabilen üründe, sensör kafasının 340°’lik bir dönüşte döndürülmesi mümkün. Sensör bağlandıktan sonra, kontrol cihazının veya bus modülünün, PNP veya NPN, akım veya voltaj sinyali gerektirip gerektirmediğini otomatik olarak kaydediyor. IO-Link sistemlerine entegrasyon için bir uyumluluk modu da sağlandı. Kapasitif dokunmatik ekranlı ve iki renkli ekrana sahip operatör arayüzü, ayarların düz metin olarak hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor (Turck veya VDMA standardına uygun olarak) ve kilitleme işlemi istenmeyen çalışmanın önüne geçiyor.
Hermetik olarak sızdırmaz tuş takımı, kir ve sıvılara karşı daha fazla direnç sağlıyor. Böylece sensörler; IP6K7K, IP6K7 ve IP6K9K'ya karşı ISO koruma gereksinimlerini karşılıyor. 600 bar'a kadar olan basınç aralıkları için tasarlanan PS+ serisi, kanıtlanmış seramik ölçüm hücreleri (PS310) ve metal ölçüm hücreleri (PS510) ile kullanılabilir. İkinci cihazlar, nominal basıncın yedi katına kadar bir aşırı basınç direncine sahip. Sensörler isteğe bağlı olarak tepe basınç sınırlayıcılarıyla donatılabiliyor.
Turck, yıl boyunca yeni akışkan sensör portföyüne sıcaklık ve akım ölçümü ekleyecek. Tüm sensörler aynı platforma dayandığından, çok benzer bir görünüm ve çalışma prensibi ile gelecek.