Prysmian Group, inovasyon çalışmalarında atak yaptı

İnovasyon çalışmalarında 2019 yılında atak yapan Prysmian Group, biri Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan küresel 25 Ar-Ge merkezi ile müşteri deneyimine odaklı, uzun vadeli inovasyon projeleri için düğmeye bastı.

A+ A-

Prysmian Group, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarında yeni bir süreç başlatıyor. Dünya çapında toplam 5 bin 627 adına tescilli patenti bulunan ve 2018 yılında dünya genelinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına yaklaşık 105 milyon euro yatırım yapan kuruluş, 2019’da söz konusu yatırımların meyvesini almayı hedefliyor. İnovasyon alanındaki öncü performansını daha da iyileştirmeye odaklanan şirket, uzun vadeli inovasyonda da öne çıkıyor.
Hâlihazırda inovasyon konusunda üstünlüğe sahip olduklarını aktaran yetkililer, hem enerji, hem de telekom kabloları için yangına dayanıklılık, tasarım modellemesi, malzeme bilimi ve süreç teknolojileri gibi temel teknoloji platformlarında güçlü bir konuma sahip olduklarını aktardılar. Yetkililer, “Uzun mesafeli HVDC iletim ağları, yüksek derinlikli denizaltı kablo sistemleri, 5G/nesnelerin interneti uygulamaları ve otonom sürüş gibi gelişmekte olan alanlardaki inovatif çalışmalarıyla da öne çıkan Prysmian Group, 2019’da müşterilerinin arızaları önleme ve önceden müdahale etme gibi operasyonel kararlar almada kullanabileceği akıllı fiber kablo sistemlerine odaklanacak” dediler.

“50 üniversite ile ortak projeler geliştiriyor”
Prysmian Group’un, Avrupa'nın ve ABD’nin önde gelen üniversiteleri, kurumları ve araştırma enstitüleriyle de iş birliği yaptığını ifade eden yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “Kuruluşumuz; uzun vadeli inovasyon yetkinliğini artırmak ve yeni teknolojiler geliştirmek için dünya çapında 50 üniversite ile de ortak projeler geliştiriyor. Prysmian Group’un açık inovasyon çalışmalarını hızlandırmak için kurduğu ‘Kurumsal Hangar’ adındaki inovasyon merkezi de, şirketin uzun vadeli inovasyon projelerine destek oluyor. Çalışanlarını da bu sürece dâhil etmek üzere, onların inovatif fikirlerinden yararlanmayı hedefleyen kuruluşun 2019 hedeflerinden biri de, tüm dünyada faaliyet gösteren şirketlerini kapsayan global bir inovasyon yarışması başlatmak.”