Click!Speedy ile kolay ve hızlı lineer kılavuz tasarımı

NSK lineer kılavuz tasarım aracı Click!Speedy; tür, ebat, uzunluk, keçe, yağ ve yağlama ünitesi gibi özelliklere dayanan özel sipariş parçalar üretme kapasitesine sahiptir.

A+ A-

NSK

Artık makina üreticileri nerede olurlarsa olsunlar, özel lineer kılavuzlar oluşturmak için hızlı ve kullanımı kolay pratik bir çevrimiçi araca NSK'dan erişebilir. NSK lineer kılavuz tasarım aracı Click!Speedy; tür, ebat, uzunluk, keçe, yağ ve yağlama ünitesi gibi özelliklere dayanan özel sipariş parçalar üretme kapasitesine sahiptir. Her bir çalışmada, özelleştirilmiş lineer kılavuzun parça numarası, veri sayfası, PDF çizimi ve CAD verisi bir indirme bağlantısı ya da e-posta olarak verilir.
Günümüzün endüstriyel makina sektöründe pazara sürüm süresi çok önemlidir. Eğer özel bir lineer kılavuza gerek olursa, uzayan uğraşlar projenin ilerlemesinde genel olarak masraflı olabilmektedir. NSK bunu da akılda tutarak; şirketin rastgele eşleşen lineer kılavuz serisinin (normal ve hassas seviye NH/NS/LW/RA/PU/PE) tamamının özelleşmiş tasarımını kolaylaştıran Click!Speedy'i yarattı.
Tasarım özellikleri bir yana Click'Speedy kullanıcıları, sistem tarafından yaratılan parça numarasını kullanarak, NSK satış ofisinden ya da dağıtımcı ağından tasarlamış oldukları parçanın fiyat, teslimat ve alım bilgilerini talep edebilmektedir.

Üç temel işlev mevcut
Süreci başlatmak için üç temel işlev mevcuttur. Kullanıcılar 'eş değer model'i seçerek, NSK'dakilere denk gelen rakip parça numaralarına referans verebilir. Özellikleri karşılaştıran bir tablo gösterilecektir. Alternatif olarak kullanıcılar, mevcut NSK serisi lineer kılavuzlar kullanılarak özelleştirilmiş tasarımların yaratılabildiği 'model seçme' seçeneğini seçebilir. Son olarak, 'NSK model numarasını gir' seçeneği seçilebilir. Bu seçenekte mevcut NSK parça numaralarına dayanarak özellik/CAD verilerini içeri aktarmak mümkündür. Kullanım kolaylığı gözetilerek tasarlanmış olmasına rağmen, yardıma ihtiyaç duyan herhangi bir kullanıcı eksiksiz 'kullanım kılavuzunu' PDF formatında bir düğmeye tıklayarak indirebilir.

Farklı endüstri alanlarında kullanılıyor
NSK'nın kaliteli ve hassas lineer kılavuzları; takım tezgahları, yarı iletken üretim ekipmanları, genel endüstriyel cihazlar ve medikal ekipmanları da içeren farklı endüstri alanlarında kullanılmaktadır. Gerçekleştirilecek uygulamaya uygun ve her biri de farklı hassasiyet seviyesi, kaplama ve yağlama malzemesine sahip olan lineer bilye kılavuz ya da lineer makaralı kılavuz türleri ISO standartlarına göre önerilebilir. Aslında NSK K1 uzun dönemli yağlama üniteleri, bakım gerektirmeden çalıştırmayı sağlamak için de kullanılabilir.