7/24 fabrikanızla konuşun...

Tezmaksan Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen yazılım programı Kapasitematik, işletme sahiplerinin internet olan her ortamdan makinalarını takip edebilmelerine olanak tanıyor.

A+ A-

Tezmaksan

Türkiye’nin uluslararası piyasada rekabet gücünü hem koruması, hem de birkaç adım öne geçmesi için Endüstri 4.0 ve otomasyon sistemleri büyük önem taşıyor. Aynı zamanda otomasyon, yapay zeka, veri analizleri ile üretim tesislerinde; yönetim, ölçüm, takip tasarım ve müşteri ilişkileri yöntemlerini de etkin kullanabilmek gerekiyor. Bu geçişte de; insan gücünü yok saydığı düşünülen otomasyon sistemlerinin, bilinenin aksine insan ve makinaların birlikte çalışma prensibine dayalı çalışabilmesi verimliliği getiriyor.
Bu gerçekten yola çıkan ve Ar-Ge’yi DNA’sını kodlayan Tezmaksan da, müşterilerin verimlilikleri üzerine geliştirdiği yeni nesil çözümleriyle sanayinin işini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye sanayisini Endüstri 4.0 rekabetine hazırlamak için ‘Kapasitematik’ adlı üretim takip yazılımını geliştiren şirket, makinaları ve operatörleri 7/24 konuşturuyor. Söz konusu veri analiz programının başlıca yararları şu şekilde sıralanabilir:
- İşletme verimliliğini artırır.
- Yeni iş ve pazar olanakları sağlar.
- Otomasyon sayesinde süreçlerden sapmadan, daha dar tolerans limitleri ile çalışma olanağı sunar.
- Arızaların önceden anlaşılması ve vaktinde tedbir alınmasına olanak tanır (kestirimci bakım).
- Ürünün kavramdan-pazara geçen süresini kısaltır.
- Tesislerden daha yüksek verim alınması ile kapasiteye yatırım gerekliliğini azaltır.
- İş kazalarının azaltılmasına imkân sağlar.